Betoniarnia Staszów woj. Świętokrzyskie

Dobry i solidny beton oraz asfalt

W przygotowaniu własnej zaprawy murarskiej nie zawsze potrzebna jest nam betoniarnia. W dużej mierze sami możemy zrobić beton, nie będzie jednak miał tak dobrej jakości, jak ten wykonany przez firmę, która zajmuje się produkcją wyrobów betonowych, ale będzie nadawał się do użytku, między innymi jako fundament pod zabudowę. Zanim jednak dojdzie do zalania fundamentu, na pewno niezbędny będzie dobry i tani geodeta. Sprawdzone usługi geodezyjne oferuje PW Geodezja z Mielca.

Solidny beton dostarczają tylko dobre betoniarnie

Przygotowanie dobrego betonu nie jest niczym skomplikowanym, jednak trzeba pamiętać o odpowiednich proporcjach, gdyż łatwo można zmienić właściwości betonu, czyli jego wytrzymałość oraz konsystencję. Niezwykle ważna jest odpowiednia ilość piasku użytego podczas rozrabiania betonu, a także stosunek masy cementu do wody, ponieważ zbyt duża ilość wody powoduje mniejszą gęstość betonu. Dlatego w takich betoniarniach jak betoniarnia BETOMEX ze Staszowa wyjątkowo dokładnie sprawdza się mieszanki i proporcje składników tak aby przygotować idealny beton towarowy lub beton drogowy.

Powiat Staszów, woj. Świętokrzyskie oraz inne lokalizacje

Firma, betoniarnia ze Staszowa to nie tylko powiat staszowski, to także okolice i inne miasta oraz miejscowości takie jak:

Łubnice, Oleśnica, Rytwiany, Szydłów, Tarnobrzeg, Koprzywnica, Obrazów, Bogoria, Klimontów, Iwaniska, Łagów, Osiek, Łoniów, Samborzec, Maćkowice, Raków, Daleszyce, Gnojno, Sandomierz, Pacanów, Stopnica, Solec-Zdrój, Busko-Zdrój, Nowy Korczyn, Połaniec, Chmielnik, Tuczępy, Lipnik i woj. Świętokrzyskie

Beton Staszów BETOMEX – beton drogowy i towarowy oraz asfalt

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Zadzwoń aby zamówić dobrej klasy beton i asfalt w Staszowie: +48 798 460 460

Bardzo ważna jest kolejność dodawania wszystkich składników. Na początek równomiernie rozkładamy piasek, a następnie wsypujemy na niego odpowiednią ilość cementu. Wszystko mieszamy, a potem dodajemy żwiru. Tak uzyskaną sypką mieszaninę łączymy z wodą i dokładnie mieszamy.

Łączenie składników to podstawa dobrego betonu i asfaltu

Inaczej jednak łączymy składniki, gdy używamy betoniarki, ponieważ najpierw wlewamy trochę wody, potem wsypujemy cement, a na koniec dodajemy piasek i resztę wody, tak uzyskana mieszanina jest gotowa do użycia. Musimy także pamiętać o odpowiednim mieszaniu betonu, ponieważ zbyt długie mieszanie może spowodować obniżenie jego wytrzymałości. Należy wiedzieć, że takie procesy powodują, że doskonały beton i asfalt drogowy to coś więcej niż zwykłe zmieszanie składników.

Jak widać, bardzo duży wpływ na wytrzymałość betonu ma jego odpowiednie przygotowanie, także najlepiej, gdy taki beton przygotuje nam betoniarnia, ponieważ wtedy możemy mieć pewność, że taki beton będzie odpowiednio wytrzymały.